spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

czy zakładanie aparatu boli
Zdrowie

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny służy do prostowania skrzywionych zębów. Pomimo tego, że zawsze staramy się dbać o zęby, myjemy je, czyścimy nićmi dentystycznymi, używamy płynów do płukania jamy ustnej, a przede wszystkim regularnie robimy przegląd jamy ustnej u stomatologa i poddajemy się różnym potrzebnym zabiegom, zęby i tak mogą nam się krzywić.

Dlaczego?

Głównie z powodu ósemek, czyli zębów mądrości. Niektóre z nich mogą rosnąć pionowo, czyli tak jak wszystkie nasze zęby, a co za tym idzie – można je zaplombować i nie jest potrzebne ich usuwanie, ale niestety ósemki mogą rosnąć także krzywo – poziomo. I to w różny sposób. Krzywo urośniętego zęba nie da się zaplombować, więc konieczne jest jego usunięcie, ponieważ szybko się psuje, a i tak prędzej czy później zacznie nas boleć. Jedynym wyjściem i tak będzie więc ekstrakcja. Dobrze jest to zrobić od razu, kiedy tego rodzaju zęby wyrosną nam na tyle, żeby można było je usuwać, ponieważ gdy ”przeczekamy” sprawę, dolna, albo górna szczęka (a być może nawet obie naraz, jeśli urosły nam nawet cztery krzywe ósemki!) zacznie nam się krzywić. A krzywe zęby z powodu jednego krzywo urośniętego to niezbyt ciekawa perspektywa, prawda? Usunięcie krzywej ósemki zawczasu uchroni nas przed koniecznością założenia aparatu ortodontycznego. I to nawet na kilka lat.

Zabieg

Poddając się zabiegowi ekstrakcji krzywego zęba, chociaż na pewno bardzo się go boimy, będziemy mieli proste i zdrowe zęby, oraz… w kieszeni zostanie nam więcej pieniędzy. Zapłacenie za aparat ortodontyczny to przecież nie wszystko. Konieczne jest również odbywanie wizyt kontrolnych zaleconych przez ortodontę, za które też pewnie trzeba będzie zapłacić. Niemniej jednak aparaty na zęby także są dla ludzi i wielu z nas z nich korzysta, chcąc mieć piękny, zdrowy i prosty uśmiech. Zanim zdecydujemy się na zakładanie aparatu, na pewno interesuje nas wiele kwestii – cena, to, czy zakładanie aparatu boli, przez jaki czas trzeba go nosić i wiele innych kwestii. Na te pytania można znaleźć odpowiedź w internecie – zarówno na forach internetowych, jak i poprzez oglądanie filmów na YouTube o tej tematyce. Wypowiadają się przecież na ten temat również największe gwiazdy internetu. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że cena aparatu zależy od tego, gdzie go wykonujemy, a to, przez jaki czas trzeba go nosić zależy od wady zgryzu, a to przecież jest kwestia indywidualna. Niemniej jednak warto zapoznać się z ogólnymi informacjami na ten temat, jeśli planujemy ten rodzaj leczenia naszego uzębienia.