spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

kosmetyki do włosów kręconych
Lifestyle

Które kosmetyki do włosów kręconych okażą się najlepsze?

Choć kręcone loki są przedmiotem zazdrości tysięcy kobiet, ich właścicielki zwykle nie podzielają tego zachwytu. Owszem, kręcone włosy są wyjątkowe, cieszenie się nimi wymaga jednak ogromnej wiedzy na temat tego, jak o nie dbać. Na co należy zatem zwracać szczególną uwagę marząc o tym, aby ten rodzaj włosów był powodem do dumy? Nie da się ukryć, że z pomocą przyjdą nam kosmetyki do włosów kręconych pod warunkiem, że będą one odpowiednio dobrane.

Jak rozpoznać dobre kosmetyki?

Tym, co powinno wskazywać na wysoką jakość kosmetyków przeznaczonych do włosów kręconych, wydaje się być przede wszystkim ich skład. Im jest on bliższy naturze, tym lepiej. Jeśli włosy kręcone są problematyczne, należy unikać rozwiązań, w których składzie znajduje się SLS i SLES, trudno zmywalne silikony, a także parafina oraz oleje mineralne. Niebezpieczne mogą okazać się również te rozwiązania, które są sztucznie wzmacniane. Nawet, jeśli brak konserwantów będzie przyczyniał się do tego, że szampony, odżywki i maski krócej zachowają świeżość, nie jest to wyrzeczenie, które może być naprawdę dużym obciążeniem.

Szampony do włosów kręconych

Pielęgnacja włosów kręconych nie jest prostym zadaniem. Nie można jednak zapominać o tym, że tym kosmetykiem, po który należy sięgać w pierwszej kolejności, niezmiennie pozostaje szampon. W jego składzie powinny znajdować się przede wszystkim łagodne substancje myjące. Skóra głowy musi być czysta, jeśli jednak podczas mycia będzie nadmiernie obciążona, nasz wysiłek nie zda się na wiele. Analizując skład szamponów przeznaczonych do pielęgnacji włosów kręconych, warto zwracać się przede wszystkim ku tym z nich, które bazują na ekstraktach roślinnych i ziołowych. Znakomicie sprawdza się też zasada mówiąca o tym, że im skład takich kosmetyków jest krótszy – tym lepiej.

Odżywki i maski do włosów kręconych

O ile szampony są przeznaczone do mycia skóry głowy, o tyle najważniejszym zadaniem odżywek jest koncentrowanie się na stanie kręconych loków. Nic więc dziwnego, że także one powinny być kosmetykami delikatnymi, chroniącymi włosy przed ich nadmiernym obciążaniem. Ich skład musi być wolny od silikonów, wosków i gum, nie powinna znajdować się w nim przy tym również parafina. Podobne wytyczne odnoszą się także do masek nakładanych na włosy już po ich umyciu. Te nawilżają włosy i odżywiają, im krótszy jest więc ich skład, tym bardziej spektakularny okazuje się efekt końcowy. Najlepiej, jeśli jest on oparty na emolientach znanych ze swojej dużej skuteczności.

Przeczytaj więcej na MAGAZYNAPETYT