Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle typ włosów

Typ włosów – dlaczego warto go poznać?

Data publikacji 18 lutego 2022


Znając swój typ włosów, można dostarczyć sobie najlepszą pielęgnację, która będzie odpowiadała na realne potrzeby i znacznie poprawi to, jak włosy wyglądają i układają się. Pozwoli to również działać bardziej efektywnie. Oznacza to, że na pielęgnację będzie się poświęcać mniej czasu, a jednocześnie efekty będą zdecydowanie lepsze.

Typ włosów

Jeszcze do niedawna na pytanie o to, jaki ma się typ włosów, większość osób mówiła, że posiada włosy normalne lub z tendencją do przetłuszczania się. Tymczasem współcześnie swój typ włosów można opisywać znacznie szerzej, co też wiele osób czyni. Związane jest to między innymi ze wzrostem wiedzy na temat typu włosów i adekwatnych dla nich sposobów pielęgnacji. Ogólnie ujmując, typy włosów można podzielić ze względu na ich porowatość na niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. Podział ten związany jest zarówno z tym, jak włosy prezentują się na co dzień, jak również reagują na przykład na zmianę pogody. Adekwatny sposób pielęgnacji włosów ze względu na ich porowatość pozwala odpowiedzieć na ich najważniejsze potrzeby, sprawiając, że będą prezentować się o niebo lepiej.

Jak określić typ włosów?

Określenie swojego typu włosów w dużym stopniu polega na obserwacji włosów i tego, jak reagują na pielęgnację, zabiegi stylizacyjne, zmiany pogody. Niektóre osoby nie mają z włosami żadnych problemów, ponieważ są one zdrowe, zadbane, zawsze świetnie się prezentują. Z reguły możemy powiedzieć to o włosach niskoporowatych, których łuski ściśle przylegają do siebie, dzięki czemu powierzchnia włosów jest gładka i lśniąca. Takie włosy rzeczywiście prezentują się zdrowo i nie dostarczają większych problemów. Trochę inaczej jest w przypadku włosów średnioporowatych lub wysokooporowatych. To często włosy z tendencją do puszenia się, które nie wyglądają tak zdrowo. Brakuje im blasku, w dotyku bywają szorstkie. Niejednokrotnie są połamane i zniszczone, co tak naprawdę nie zawsze można naprawić poprzez prawidłową pielęgnację. Czasami najlepszym wyjściem jest zwyczajnie skrócenie fryzury, a następnie wzmożenie zabiegów pielęgnacyjnych.

Cele pielęgnacji różnych typów włosów

Podstawowym celem pielęgnacji różnych typów włosów jest odpowiedź na ich realne potrzeby. Oznacza to, że niektóre włosy będą potrzebowały wielu kosmetyków odbudowujących ich strukturę, działających bezpośrednio w strukturze włosa. Inne wymagają zabiegów odświeżających, dzięki czemu włosy będą prezentować się lepiej. Poznanie potrzeb daje szansę na znalezienie dla siebie optymalnej pielęgnacji.

cincoterra.pl

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?