Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie masaż bambusami

Masaż bambusami – szczegółowy opis zabiegu

Data publikacji 7 września 2021

Wśród najlepiej działających na skórę zabiegów kosmetycznych występują oczywiście różnego rodzaju masaże. Nie muszą to być jednak masaże klasyczne. Jeżeli z tej odmiany zabiegu wielokrotnie już korzystałaś, najwyższa pora na to, by spróbować czegoś zupełnie innego. Masaż bambusami może okazać się dla ciebie idealną propozycją na spędzenie wolnego popołudnia lub relaksującego wieczoru. Jeśli chcesz z pomocą tego zabiegu osiągać widoczne i założone rezultaty, pamiętaj tylko o tym, by poddawać się mu regularnie.

A na czym polega ten zabieg?

Jak on wygląda? Masaż przeprowadzany przy wykorzystaniu bambusa oddziałuje głównie na wszystkie tkanki głębokie, ukryte głęboko pod wierzchnią warstwą skóry. Wykonuje się go poprzez stymulowanie skóry specjalistycznymi kijkami bambusowymi. Efekt? Już po krótkiej chwili, zaledwie po kilkunastu minutach, odczuwasz błogie odprężenie i ukojenie. Czujesz się w pełni zrelaksowana. Dostrzegasz, jak twoje ciało powoli zaczyna odpuszczać, a wszelkie występujące w nim wcześniej napięcia momentalnie znikają. Masaż ten ma również działanie bardziej specjalistyczne, bo wykazuje się właściwościami leczniczymi. Potrafi poprawić krążenie krwi, zwiększając przepływ limfy i wspomagając regenerację wszystkich naczyń krwionośnych. Świetnie radzi sobie przy tym z różnego rodzaju dolegliwościami o charakterze bólowym. Z tego zabiegu na pewno powinny korzystać te osoby, które mają ciężką pracę fizyczną albo np. dużo trenują.

Masaż bambusami

Wciąż nie są to jednak jedyne korzystne efekty, jakie odczujesz, gdy zaczniesz systematycznie korzystać z masażu bambusem. To zabieg, który w pewnym sensie zdoła oczyścić twoje ciało od środka. Masaż bambusami wykazuje się właściwościami przeciwbakteryjnymi. Świetnie działa na skórę trądzikową oraz tą zanieczyszczoną dietą bogatą w śmieciowe jedzenie, słodycze i różnego rodzaju używki. Już podczas masażu możesz poczuć, jak twoje ciało wprost oczyszcza się od środka. Z tygodnia na tydzień będzie wyglądać coraz lepiej. Masaż pomaga też w odzyskaniu ogólnej energii, bo działa pobudzająco. Jeżeli więc ostatnio narzekasz na ciągłe zmęczenie i brak chęci do życia, być może warto by było wypróbować tę naturalną metodę usprawniania organizmu i ciała.

Jak zawsze jednak istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. W kilku przypadkach masaż bambusami okaże się kiepskim pomysłem. Raczej nie powinny z niego korzystać kobiety w ciąży, osoby mające skłonności do krwotoków oraz te zmagające się z chorobami nowotworowymi. Zabieg może też pogłębić istniejące już stany zapalne.

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?