Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie masaż bańkami chińskimi

Masaż bańkami chińskimi – zalety

Data publikacji 7 maja 2021

Jedną z popularniejszych obecnie form masażu jest ten przeprowadzany przy użyciu baniek chińskich. Bańki chińskie swoją popularność zyskały w Polsce już lata temu. Swego czasu było o nich bardzo głośno. Niemalże wszyscy ich używali, a robiły to nie tylko panie, lecz również i mężczyźni. Później jakoś tak zapomniano o pozytywnych właściwościach baniek chińskich, jednakże teraz znów do nich powracamy. Zabieg ten ponownie zawitał w ofertach licznych salonów kosmetycznych. A dlaczego warto zdecydować się na masaż bańkami chińskimi?

Co on w ogóle daje?

W trakcie masażu na wybrane strefy ciała pacjenta nakładane są specjalne bańki o zróżnicowanych grubościach i wielkościach. Od razu po zetknięciu się ze skórą zaczynają ją miejscowo zasycać. Niektóre robią to silniej, inne znacznie delikatniej. Intensywność zasysania uzależniona jest od rodzaju baniek, a dostosowuje się ją do kondycji ciała oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Proces zasysania wyraźnie wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy. Krew wraz z limfą mogą wtedy dużo lepiej radzić sobie z przenoszeniem różnych substancji odżywczych i tlenu do poszczególnych komórek organizmu. Wraz z poprawą krążenia dochodzi też do intensywnego oczyszczania się z toksyn. Masaż bańkami nie należy może do najprzyjemniejszych w świecie zabiegów, ale można się do niego przyzwyczaić, jeżeli tylko regularnie się z niego korzysta. Dodatkowym jego atutem jest to, że nie trzeba nawet wybierać się na niego do salonów kosmetycznych. Równie dobrze można samemu zainwestować w komplet sprawdzonych baniek (do kupienia nawet w aptece) i nauczyć się z nich korzystać.

 Z jakich powodów warto zdecydować się na masaż bańkami chińskimi i kiedy należałoby to zrobić?

Większość kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że jest on jednym z lepszych naturalnych lekarstw na… cellulit! Bańki chińskie wyraźnie pobudzają ciało do pracy. Sprawiają, że z czasem zaczyna się ono wygładzać oraz ujędrniać, dzięki czemu pomarańczowa skórka przestaje być na nim jakkolwiek widoczna. Masaże tego rodzaju polecane są również osobom zmagającym się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Potrafią uporać się z bólami kręgosłupa, karku, stawów czy nawet mięśni. Świetnie działają też na odporność. Pomogą pomóc osobom, u których doszło do zaburzenia pracy układu immunologicznego. Masaże bańkami stosuje się nawet przy leczeniu grypy czy astmy. Mają one więc szeroką gamę ciekawych zastosowań. Tak naprawdę każdy może coś zyskać na zabiegu bańkami chińskimi.

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?