Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko śniadaniówka dla dzieci

Śniadaniówka dla dzieci – jak ją przygotować?

Data publikacji 1 maja 2021

Teraz już nawet małym dzieciom coraz częściej zdarza się sięgać po różnego rodzaju fast-foody. A oczywiście nie są one niczym dobrym ani dla osób dorosłych, ani tym bardziej dla tych, które wciąż jeszcze znajdują się w fazie rozwoju. Wina leży jednak po stronie rodziców. Kilkulatek nie ma przecież żadnego wpływu na to, jak wygląda jego śniadaniówka dla dzieci i czym jest ona wypełniona. Rodzic powinien więc sam zadbać o to, by jego maluch zawsze mógł spożyć coś wartościowego, zdrowego i mocno odżywczego. A jak skomponować właśnie tego rodzaju śniadanie, które dziecko zawsze będzie mogło zabrać ze sobą do przedszkola lub szkoły?

Śniadaniówka dla dzieci

Zanim przejdziemy do omówienia tego, co powinno pojawić się w śniadaniówkach, zobaczmy, jakie pojemniki do przechowywania śniadań występują w ogóle na rynku. Czym charakteryzują się te najlepsze? Wyróżnia je kilka podstawowych parametrów. Na pewno zawsze optymalnym wyborem będą śniadaniówki o zróżnicowanej i bogatej formie. Im więcej różnych przegródek się w nich znajdzie, tym oczywiście lepiej. Przegródki powinny być przy tym zróżnicowane, by posłużyły do przechowywania różnych części potraw – sałatek, owoców, kanapek czy zdrowych słodyczy. Warto też zwrócić uwagę na materiał śniadaniówki. Niezależnie od tego, czy będzie on silikonowy czy metalowy, na pewno powinien być sztywny, aby śniadanie nie zostało zgniecione podczas przechowywania go w plecaku czy torbie. Śniadaniówka musi być też szczelna, ale dziecko nie może mieć problemów z tym, by ją otworzyć. No i jej wygląd też ma znaczenie. Dzieciaki na pewno dużo chętniej sięgną po zdrowe produkty umieszczone w ładnym kolorowym pojemniczku niżeli zwykłym przezroczystym opakowaniu.

Zdrowe propozycje

Jako że taka lepsza i bardziej funkcjonalna śniadaniówka dla dzieci zawsze będzie posiadać rozmaite przegrody o zróżnicowanych pojemnościach i wielkościach, z łatwością można umieścić w nich wszelkie wartościowe produkty. Główną część wypełnią na ogół klasyczne kanapki. Najlepsze będą te wykonane z pełnoziarnistego żytniego pieczywa, chudej drobiowej wędliny oraz świeżych warzyw. W drugiej komorze warto umieścić jakiś dodatek białkowy. Może być to zwykły jogurt naturalny, ale też i małe opakowanie kefiru bądź maślanki. Przyda się jeszcze coś słodkiego. W ramach zdrowego deseru można zaproponować dzieciom po prostu różne kolorowe owoce, które najlepiej pokroić w mniejsze kawałeczki, aby wyglądały bardziej apetycznie. A co do picia? Tylko i wyłącznie woda. Nawet owocowe soczki stu procentowe nie są dobrym wyborem dla dzieci.

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?