Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie co jeść po treningu

Szybki posiłek po treningu – baton energetyczny

Data publikacji 2 maja 2021


Jeżeli ostatnio zacząłeś regularnie uprawiać jakąś dyscyplinę sportową, czyli np. zapisałeś się na siłownię lub do klubu fitness, najprawdopodobniej wraz z tą zmianą postanowiłeś także, że zaczniesz lepiej się odżywiać. Dobra dieta na pewno pozwoli ci czerpać więcej korzyści z każdej chwili aktywności. Dzięki odpowiednim posiłkom będziesz mieć więcej siły na ćwiczenia i dłużej w nich wytrwasz, osiągając coraz to lepsze efekty. Na szczęście typowa dieta sportowca nie musi wcale składać się wyłącznie z ryżu, piersi z kurczaka i brokułów. Od czasu do czasu możesz do niej dodać nawet słodycze, o ile tylko będą to prawdziwe batony dla sportowców. Dzięki nim posiłki będą smaczniejsze i ciekawsze, a to sprawi, że bardzo szybko zakochasz się w swoim nowym stylu żywienia i już nigdy z niego nie zrezygnujesz. Jeżeli więc dalej nie wiesz, co jeść po treningu, gdy brakuje czasu na gotowanie, zrób sobie solidny zapas energetycznych i proteinowych batonów. Te małe przekąski możesz zawsze zabierać ze sobą na każdy trening.

Słodkie przekąski

Jeżeli nie należysz do wyjątków, na pewno lubisz od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Słodki smak daje nam wrażenie przyjemności. Gdy tylko dociera do naszych kubków smakowych, automatycznie się odprężamy i stajemy się szczęśliwsi, a także spokojniejsi. Mimo wszystko z czystego cukru powinieneś jednak zrezygnować. Na pewno nie poprawi on twoich wyników na siłowni, a może je wręcz pogorszyć, gdyż będzie stopniowo i powoli odbierać ci energię. Spokojnie zastąpisz go jednak bezkalorycznymi i zdrowymi słodzikami, które potrafią być znacznie słodsze od zwykłego cukru. To właśnie z nich tworzy się między innymi batony energetyczne oraz batony proteinowe. A co jeść po treningu? Postaw raczej na przekąski proteinowe niżeli te energetyczne. Mają one znacznie więcej białka, dzięki czemu przyspieszają regenerację mięśni i umożliwiają ich budowę. W składach białkowych słodyczy raczej nigdy nie znajdziesz zwykłego i niezdrowego cukru.

Ciekawe propozycje

Taki baton proteinowy może więc znakomicie sprawdzić się w roli szybkiego i gotowego posiłku potreningowego. Oczywiście jeszcze lepiej byłoby zjeść po ćwiczeniach np. owsiankę z owocami, orzechami i dodatkiem odżywki białkowej, ale nie zawsze jesteś w stanie ją przygotować, zwłaszcza jeśli na siłownię udajesz się od razu po szkole lub pracy. Jeżeli więc zapomnisz wcześniej przygotować sobie jakiś posiłek, zajdź po drodze do sklepu i kup przynajmniej batona proteinowego. Po treningu zawsze powinieneś zjeść chociażby coś małego. W przeciwnym wypadku nie uzupełnisz bowiem straconej energii.

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?