Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda przetłuszczające się włosy

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Data publikacji 23 kwietnia 2021

Tylko osoba, której włosy naprawdę nagminnie i bezustannie się przetłuszczają, wie, jak dużym potrafią być one problemem. Skoro więc sama z tym problemem musisz zmagać się na co dzień, na pewno nie jest ci do śmiechu, bo wiesz, że tracisz mnóstwo czasu na codzienne oczyszczanie pasm. Problem bywa tak duży, że włosy nieraz trzeba myć nawet i dwa razy dziennie. Wybierasz w sklepach najsilniej oczyszczające kosmetyki do włosów, ale nic ci to nie daje, bo i tak nie jesteś w stanie ograniczyć i jakoś wyraźnie zmniejszyć częstotliwości mycia pasm. Możesz je umyć, a one już po paru godzinach ponownie zaczynają się świecisz. Dotykasz ich i wyczuwasz na ich powierzchni grubą warstwę tłustego filmu. Takie mocno przetłuszczające się włosy niestety nigdy nie będą prezentować się estetycznie. Świetny i elegancki strój straci cały swój urok, ponieważ przetłuszczona fryzura niestety zapewni ci efekt zaniedbania. Jak więc o nią zadbać, by zapewnić sobie świeżość na dłużej?

Jak powinno pielęgnować się włosy, które drastycznie szybko się przetłuszczają?

Przede wszystkim musisz dojść do przyczyny problemu. Jeżeli włosy naprawdę przetłuszczają się tak mocno, że musisz myć je dwa razy dziennie (rano i wieczorem), absolutnie nie jest to normalne i jest to raczej objaw chorobowy. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne kosmetyki do włosów, zawierające silne detergenty i inne mocne substancje o działaniu oczyszczającym, tym razem przeznacz je na pewne podstawowe badania. Zapisz się na wizytę do endokrynologa, by sprawdzić, czy z twoimi hormonami wszystko jest w porządku. Nierzadko to właśnie nieprawidłowe (zwykle zbyt niskie) stężenie pewnych kluczowych hormonów jest główną przyczyną nadmiernie przetłuszczającej się skóry głowy, więc wypadałoby to sprawdzić, by w razie czego od razu rozpocząć leczenie pod nadzorem endokrynologa. Wykonaj sobie także podstawowe badania krwi. Przetłuszczające się włosy mogą być też efektem pewnych niedoborów pokarmowych, które w takim wypadku należałoby po prostu uzupełnić – chociażby przy pomocy suplementów diety.

Samodzielnie też możesz jednak sobie pomóc

Przede wszystkim przestań przesuszać skórę i włosy mocnymi detergentami i najsilniejszymi szamponami. Zacznij kupować lekkie i naturalne kosmetyki do włosów i sama zobacz, jak reagują na nie twoje pasma. Możesz się wtedy bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jeżeli przestaniesz na siłę przesuszać swoją skórę, ona najprawdopodobniej przestanie wydzielać aż tak dużo łoju, bo nie będzie go już do niczego potrzebować.

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?