spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

lego w domu
Lifestyle

Jakie są najlepsze sposoby na przechowywanie i organizację klocków LEGO w domu?

Budowanie z klocków LEGO® to pasja nie tylko wielu dzieci, ale także dorosłych. Jednak, aby tworzyć wspaniałe budowle, potrzebujemy klocków o różnych kształtach i kolorach. Stąd u wielu osób pojawia się pytanie, jak klocki posegregować, aby zachować porządek, a jednocześnie mieć łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych elementów.

Jak zorganizować klocki LEGO®?

Istnieje kilka sposobów na organizację klocków, które można dobrać do miejsca, jakim dysponujemy oraz upodobań dziecka.

  1. Podział na kolekcje – ten sposób na organizację klocków może okazać się odpowiedni, jeśli dziecko posiada klocki z różnych kolekcji, które do siebie nie pasują. Na przykład klocki z serii LEGO® Duplo są znacznie większe i nie nadają się do łączenia z innymi seriami, jak LEGO® Education czy LEGO® City.
  2. Organizacja wg kolorów i rodzajów – jest to wygodny sposób organizacji, szczególnie jeśli posiadamy bardzo dużo klocków. Możemy podzielić je do mniejszych pojemników, segregując je zależnie od koloru oraz kształtu czy funkcji klocka. W takim wypadku warto wygospodarować osobne pudełko na ludziki, pojazdy, podłogi, a jeszcze inne przeznaczyć na klocki konstrukcyjne, kolumny czy elementy ruchome.
  3. Podział na zestawy – choć klocki od firmy LEGO® można łączyć między zestawami, ten sposób organizacji może być odpowiedni dla tych dzieci, które lubią układać budowle według instrukcji. Klocki można posegregować do oryginalnych pudełek lub innych pojemników oraz dołączyć do nich instrukcje. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystkie klocki do danego zestawu znajdują się w jednym miejscu i bez wahania możemy wielokrotnie układać ulubione budowle.

Jak przechowywać klocki LEGO®?

Przechowywanie luźnych klocków

Jednym z oczywistych rozwiązań na przechowywanie klocków są pojemniki na zabawki. Przybierają one różne formy, kształty i kolory. Do produktów LEGO® można zakupić pudełko w kształcie dużego klocka, które idealnie sprawdzi się szczególnie dla zagorzałych fanów tych zabawek.

Do klocków LEGO® przydatne są pudełka do przechowywania zabawek z szufladkami. Dzięki temu w jednym miejscu możemy posegregować dużą ilość klocków. Można je także pochować do zwykłych plastikowych pudełek i ułożyć na regale czy w większej skrzyni z zabawkami.

Przechowywanie złożonych zestawów

Gotowe zestawy mogą cieszyć nasze oko, jeśli zdecydujemy się ustawić je w widocznym miejscu. Jeśli mamy w domu fana układania klocków, warto zainwestować w odpowiednie meble do przechowywania złożonych zestawów. Dobrym wyborem może okazać się szafka z gablotką. W środku będzie można ustawić budowle, nie martwiąc się, że ktoś niechcący je potrąci. Niektóre złożone zestawy pasują także do wystroju domu, jak np. wieża Eiffla z serii LEGO® Architecture czy Tadż Mahal z serii LEGO® Creator.