spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

wybielająca pasta do zębów
Zdrowie

Najlepsze domowe sposoby na wybielenie zębów

Niektóre domowe sposoby na wybielanie zębów dają naprawdę niezłe efekty, a ich olbrzymim plusem jest to, że są na tyle tanie, iż stają się dostępne niemalże dla każdego. Jeżeli więc ktoś chciałby tylko delikatnie rozjaśnić swoje szkliwo i zrobić to w sposób jak najbardziej naturalny, koniecznie powinien wypróbować poniższe metody. Warto tu zaznaczyć, że nie tylko wybielająca pasta do zębów jest w stanie je rozjaśnić. Podobne efekty gwarantuje bowiem wiele innych produktów. Nie trzeba więc od razu kupować tych drogich past, by poprawić wygląd swojego uzębienia i poczuć się znacznie atrakcyjniej.

Świetny i wyraźny efekt wybielenia gwarantuje chociażby węgiel aktywny

Niektóre pasty zawierają ten związek, więc nieraz wystarczy po prostu po nie sięgnąć, aby zadbać o wygląd i stan, a przede wszystkim odcień swojego szkliwa. Taki wybielający produkt kosmetyczny można też wykonać samodzielnie. W tym celu wystarczy kupić węgiel aktywny w tabletkach i następnie rozgnieść dwie lub trzy jego kapsułki wraz z jedną łyżką oleju (najlepszy będzie tutaj nierafinowany olej kokosowy). Miksturę należy później nałożyć na szczoteczkę do zębów i normalnie umyć nią zęby. Oczywiście zabieg wymaga kilkukrotnego powtórzenia. Tylko wtedy okaże się on rzeczywiście skuteczny. Warto go też przeprowadzać systematycznie, czyli przynajmniej raz na dwa tygodnie.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów można też przeprowadzić przy pomocy klasycznych past do mycia zębów, wzbogaconych jedynie niewielką ilością sody oczyszczonej. Nie jest to jednak metoda dobra dla każdego. Co prawda nie pozostawia ona wiele do życzenia pod względem swojej efektywności, ale nie jest niestety wskazana dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów bądź dziąseł. Wybielanie sodą jest zabiegiem typowo mechanicznym. To metoda, która działa niemalże tak samo jak każda klasyczna wybielająca pasta do zębów. Zabiegu z sodą oczyszczoną nie należy jednak przeprowadzać zbyt często, gdyż w ten sposób można łatwo zetrzeć i całkowicie zniszczyć szkliwo, które samodzielnie nie jest w stanie się odbudować. Czyszczeniem zębów sodą najlepiej zajmować się naprawdę sporadycznie. Nie należy robić tego częściej niż raz w miesiącu.

Niesamowite są natomiast domowe sposoby na wybielanie zębów, które wykorzystują właściwości… naturalnych owoców. Jak się bowiem okazuje, taka skórka z banana potrafi świetnie wypolerować szkliwo – wygładzić je, a nawet usunąć z niego mniejszy osad. Jamę ustną zaleca się też płukać sokiem z cytryny. On także ma właściwości rozjaśniające.