spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

wyprawka dla noworodka wiosna
Dziecko

Wyprawka dla noworodka na wiosnę

Każdą wyprawkę dla noworodka, niezależnie od planowanego dnia porodu, trzeba przemyśleć i spróbować ją jak najlepiej zorganizować. Ale oczywiście musi być ona dostosowana do pory roku, w trakcie której maluszek przyjdzie na świat. Podczas gdy zimą potrzebne by mu były znacznie cieplejsze ubrania, gruba bielizna i różne dodatkowe akcesoria, tak w trakcie letnich pór roku przydadzą mu się zupełnie inne elementy garderoby. Jak zatem powinna wyglądać dokładnie wyprawka dla noworodka wiosna? Co takiego warto w niej uwzględnić, aby później maluszkowi na pewno niczego nigdy nie zabrakło?

Wyprawka dla noworodka na wiosnę

Tworząc listę rzeczy do kupienia przed porodem, każdy na pewno momentalnie zaskoczy się jej długością. Takie listy wprost się nie kończą. Bywają też mocno skomplikowane i zawirowane, bo bez przerwy dodaje się do nich nowe rzeczy, o których nagle się od kogoś usłyszy czy gdzieś się przeczyta. Należy przy tym pamiętać o tym, że wiosna nie zawsze jest ciepła. Kojarzy się ona z przyjemną i wręcz letnią porą roku, jednakże jeszcze w marcu, kwietniu, a zdarza się że i w maju dochodzi nieraz do wyraźnych spadków temperatury powietrza, silnych wiatrów, deszczów, a czasem nawet i opadów śniegu. Trzeba być zatem gotowym na wszystko. Najlepiej tak przygotować wyprawkę, aby później móc ubierać szkraba na tzw. „cebulkę”. Dzięki temu w razie ewentualnej poprawy pogody zawsze można mu będzie ściągnąć jakąś warstwę ubranka. Dzieci nie powinno się bowiem przegrzewać. Należy uważać na to, aby nie ubierać ich zbyt ciepło, gdyż to zawsze obniża ich odporność.

Z czego powinna się składać?

Dla przyszłych rodziców najbardziej interesujące i przydatne okażą się jednak te konkretne informacje. Z czego zatem tak dokładnie powinna się składać wyprawka dla noworodka wiosna? Jakie ubranka należy w niej umieścić i które z nich warto by było kupić? W wiosennej wyprawce na pewno musi znaleźć się miejsce dla odzieży zupełnie podstawowej, przydającej się wszystkim szkrabom, czyli dla dopasowanych do ciała body (zarówno tych z długimi, jak i krótszymi rękawkami), bardzo wygodnych pajacyków, ciepłych śpioszków, bezpiecznej bielizny bawełnianej, sweterków oraz odpowiednich bluz (ale tylko tych bez kapturków). Na wszelki wyprawek do wyprawki warto też wprowadzić kilka typowo ciepłych elementów, które zabezpieczą skórę przed zimnem. Będą to oczywiście grube skarpetki, ale też różnego rodzaju czapeczki czy przyjemne w dotyku kocyki. Na liście dodatkowej można umieścić natomiast lekki i przewiewny wózek, spraye na komary oraz różne kosmetyki (przede wszystkim kremy nawilżające).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *