Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda kosmetyki na trądzik dla nastolatków

Jak dbać o skórę trądzikową w wieku nastoletnim?

Data publikacji 24 kwietnia 2021

Trądziku ciężko jest się całkowicie pozbyć. To bardzo trudna do wyleczenia choroba skórna. Staje się jeszcze cięższa, gdyż wciąż powtarzasz pewne zachowania, przez które twoja twarz każdego dnia wygląda tylko gorzej. Liczy się nie tylko branie leków czy smarowanie się kremami. Zwróć więc uwagę na te drobne życiowe szczegóły, które też mogą wspomóc leczenie trądziku. Popatrz też na to, jakich kosmetyków do twarzy używasz aktualnie, bo jeśli są to kosmetyki kierowane do osób dorosłych, powinieneś jak najszybciej z nich zrezygnować. W ramach alternatywy wybieraj delikatniejsze i łagodniejsze kosmetyki na trądzik dla nastolatków. Zadbaj też o kilka dodatkowych kwestii. Nawet w bardzo młodym wieku warto zapewnić skórze m.in. ochronę przeciwsłoneczną.

Jak dbać o skórę trądzikową?

Przede wszystkim zacznij więc chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Opalone ciało rzeczywiście wygląda atrakcyjnie i wydaje się smuklejsze, ale niestety musisz całkowicie zrezygnować z jakiejkolwiek formy opalania, jeżeli masz poważny trądzik. Promienie słoneczne wysuszają twoją skórę. Im częściej poddajesz się ich działaniu, tym bardziej sucha staje się cera. A to wyłącznie jej szkodzi. Gdy brakuje jej nawilżenia, zaczyna produkować tak duże ilości łoju, że od razu na twarzy wyskakują nowe pryszcze i zaskórniki. Jeżeli chcesz spędzać czas na świeżym powietrzu, zawsze przed wyjściem z domu posmaruj się jakimś wysokim filtrem. Unikaj też solarium. Żadna forma opalania nie pomoże ci pozbyć się trądziku, mimo iż niegdyś uznawano słońce za naturalne lekarstwo na ten typ choroby. Skórę trzeba po prostu zawsze chronić przed promieniowaniem. Gdy zaczniesz to robić, trądzik na pewno częściowo się zmniejszy.

Najlepsze kosmetyki

Jeżeli natomiast wciąż zdarza ci się wyciskać pryszcze, z tego też koniecznie powinieneś zrezygnować. Najlepsze kosmetyki na trądzik dla nastolatków w niczym ci nie pomogą, jeśli będziesz nadal rozdrapywać niedoskonałości. Jest to zwykle silnie utrwalony nawyk, który staje się nałogiem, a nieraz wręcz uzależnieniem. Żadne, najlepiej dopasowane do ciebie leczenie trądziku nie przyniesie jednak zamierzonych efektów, jeżeli dzień w dzień będziesz maltretować mechanicznie swoją skórę. Przestań więc wyciskać pryszcze właśnie teraz. Możesz usunąć z domu wszelkie lustra powiększające i pozbyć się tego, które stoi w twoim gabinecie czy sypialni. Unikaj sytuacji, w których mógłbyś dać się skusić na wyciśnięcie pryszcza. Taka metoda oczyszczania twarzy nie daje żadnych dobrych rezultatów i nigdy nie będzie pomocna.

Redakcja spadental.pl

Nasi redaktorzy na stronie SpaDental.pl to zespół specjalistów z różnych dziedzin, gotowych do dostarczania różnorodnych i wartościowych treści naszym czytelnikom. Każdy z naszych redaktorów ma specjalizację w dziedzinie stomatologii, urody, wychowania dziecka, zdrowia oraz innych obszarach związanych ze zdrowiem i codziennym życiem. Nasza wieloaspektowa wiedza pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko są interesujące, ale także pomocne i inspirujące dla naszych czytelników. Bez względu na to, czy szukasz porad dotyczących dbania o zęby, pielęgnacji urody, wychowania dziecka czy ogólnego zdrowego stylu życia - znajdziesz u nas odpowiednie treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?