spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

zaskórniki zamknięte
Uroda

Pielęgnacja walcząca z zaskórnikami

Wągry to potoczne określenie dla zaskórników, czyli typowych i często występujących u ludzi wykwitów skórnych, dla których charakterystyczny jest ich niewielki rozmiar i czarny kolor bądź czarne zakończenie. Przeważnie najwięcej występuje ich na nosie, czasem jednak mogą się też pojawić na brodzie i czole, zwłaszcza między brwiami i w okolicach skroni. A jako że nie wyglądają one dobrze i dość mocno rzucają się w oczy, trzeba się ich jakoś na bieżąco pozbywać, oczyszczając dogłębnie skórę swojej twarzy. Jakie kosmetyki zdołają więc zwalczyć zaskórniki zamknięte? Jaki rodzaj pielęgnacji przyczyni się do oczyszczenia zapchanych porów, które w konsekwencji zawsze prowadzą do tworzenia się różnych skórnych niedoskonałości?

Pielęgnacja walcząca z zaskórnikami

Istnieją przeróżne sposoby na wągry i większość z nich rzeczywiście pozwala na uzyskanie pewnych dobrych efektów, jednak do osiągnięcia założonego rezultatu niezbędna jest systematyczność. Trzeba też sięgać po dopasowane do problemu produkty. Bo nie wszystkie kosmetyki, które z tymi wągrami mają sobie radzić, będą w stanie rzeczywiście je zlikwidować. Warto też od czasu do czasu skorzystać z bardziej specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Zamiast samodzielnie wyciskać wągry na własną rękę, lepiej pójść do gabinetu na oczyszczanie twarzy, przeprowadzane przez doświadczonego kosmetologa. Zaskórników zamkniętych nie powinno się zresztą w ogóle wyciskać. To i tak nic nie daje, a może doprowadzić do pogorszenia stanu cery.

Stosowanie peelingów

Najprostszym sposobem na usunięcie przynajmniej części wągrów jest regularne stosowanie peelingów. Służą one bowiem do złuszczania martwego naskórka i znakomicie likwidują zaskórniki zamknięte. W przypadku cery problematycznej, mieszanej bądź tłustej peelingujące kosmetyki na wągry powinny być używane przynajmniej dwa razy na tydzień. Warto przy tym wybierać te drobnoziarniste, a nie gruboziarniste. Mają one mniejsze drobinki ścierające, dzięki czemu delikatnie zajmują się skórą. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie jest pochodzenie tych drobinek. Powinno się je tworzyć z substancji naturalnych, takich jak kawa bądź pestki różnych owoców.

Nie tylko skóra tłusta bądź mieszana może jednak borykać się z problemem zaskórników. Czasami dochodzi do nich bowiem także i na skórze wrażliwej oraz naczynkowej, a te dwa typy cery raczej nie polubią się niestety ani z peelingami drobnoziarnistymi, ani tym bardziej z tymi gruboziarnistymi. Dla nich najlepsze będą enzymatyczne kosmetyki na wągry. Działają one dużo łagodniej od tych „zwyczajnych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *