Pielęgnacja walcząca z zaskórnikami
Data publikacji 23 kwietnia 2021Wągry to potoczne określenie dla zaskórników, czyli typowych i często występujących u ludzi wykwitów skórnych, dla których charakterystyczny jest ich niewielki rozmiar i czarny kolor bądź czarne zakończenie. Przeważnie najwięcej występuje ich na nosie, czasem jednak mogą się też pojawić na brodzie i czole, zwłaszcza między brwiami i w okolicach skroni. A jako że nie wyglądają one dobrze i dość mocno rzucają się w oczy, trzeba się ich jakoś na bieżąco pozbywać, oczyszczając dogłębnie skórę swojej twarzy. Jakie kosmetyki zdołają więc zwalczyć zaskórniki zamknięte? Jaki rodzaj pielęgnacji przyczyni się do oczyszczenia zapchanych porów, które w konsekwencji zawsze prowadzą do tworzenia się różnych skórnych niedoskonałości?
Pielęgnacja walcząca z zaskórnikami
Istnieją przeróżne sposoby na wągry i większość z nich rzeczywiście pozwala na uzyskanie pewnych dobrych efektów, jednak do osiągnięcia założonego rezultatu niezbędna jest systematyczność. Trzeba też sięgać po dopasowane do problemu produkty. Bo nie wszystkie kosmetyki, które z tymi wągrami mają sobie radzić, będą w stanie rzeczywiście je zlikwidować. Warto też od czasu do czasu skorzystać z bardziej specjalistycznych zabiegów kosmetycznych. Zamiast samodzielnie wyciskać wągry na własną rękę, lepiej pójść do gabinetu na oczyszczanie twarzy, przeprowadzane przez doświadczonego kosmetologa. Zaskórników zamkniętych nie powinno się zresztą w ogóle wyciskać. To i tak nic nie daje, a może doprowadzić do pogorszenia stanu cery.
Stosowanie peelingów
Najprostszym sposobem na usunięcie przynajmniej części wągrów jest regularne stosowanie peelingów. Służą one bowiem do złuszczania martwego naskórka i znakomicie likwidują zaskórniki zamknięte. W przypadku cery problematycznej, mieszanej bądź tłustej peelingujące kosmetyki na wągry powinny być używane przynajmniej dwa razy na tydzień. Warto przy tym wybierać te drobnoziarniste, a nie gruboziarniste. Mają one mniejsze drobinki ścierające, dzięki czemu delikatnie zajmują się skórą. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie jest pochodzenie tych drobinek. Powinno się je tworzyć z substancji naturalnych, takich jak kawa bądź pestki różnych owoców.
Nie tylko skóra tłusta bądź mieszana może jednak borykać się z problemem zaskórników. Czasami dochodzi do nich bowiem także i na skórze wrażliwej oraz naczynkowej, a te dwa typy cery raczej nie polubią się niestety ani z peelingami drobnoziarnistymi, ani tym bardziej z tymi gruboziarnistymi. Dla nich najlepsze będą enzymatyczne kosmetyki na wągry. Działają one dużo łagodniej od tych „zwyczajnych”.