spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

serum z witaminą c
Uroda

Serum z witaminą C – jak działa i kiedy warto je stosować?

Istnieją różne rodzaje serów do twarzy. Ogólnie rzecz biorąc są to mocno skoncentrowane kosmetyki, które wykazują się wysoką zawartością różnych substancji aktywnych. Zawierają ich dużo więcej niżeli klasyczne kremy. Można je jednak śmiało łączyć ze standardowymi produktami kosmetycznymi, aby efekty pielęgnacji były jeszcze lepsze. Bardzo popularnym artykułem w tej grupie jest serum z witaminą C. Kto zatem powinien po nie sięgnąć?

Czym właściwie jest to serum i jakie ma ono właściwości oraz działanie?

Wszystkie sera wzbogacane witaminą C kieruje się do osób w niemalże każdym wieku. Tym starszym i dorosłym pomogą w odzyskaniu promiennej, gładkiej i dobrze nawilżonej cery. Z kolei osobom młodym ułatwią walkę z niedoskonałościami i bliznami oraz przebarwieniami. Serum z dodatkiem witaminy C dobrze uzupełni też pielęgnację przeciwzmarszczkową oraz tą mającą na celu spowolnić procesy starzenia się skóry. Już teraz można więc śmiało wysunąć wniosek, iż jest to produkt o wszechstronnym działaniu. Na pewno każdy, kto chce jeszcze lepiej zadbać o swoją skórę, powinien uwzględnić go podczas swojej zwyczajowej pielęgnacji. Takie serum bardzo szybko poprawi prezencję cery. Pod jego wpływem skóra ulegnie wyraźnemu rozjaśnieniu, a jej koloryt zdecydowanie się unormuje i ureguluje.

Wysokie dawki witaminy C

Szukając idealnego kosmetyku o skoncentrowanym działaniu, warto postawić na takie serum, które będzie zawierać dość wysokie dawki witaminy C. A jak dokładnie może ono zadziałać na skórę? W różnoraki sposób. Serum z witaminą C przede wszystkim pięknie rozświetla i zarazem rozjaśnia buzię. Wystarczy użyć go raz, aby już po takiej jednorazowej aplikacji dostrzec różnicę w kolorycie skóry. Pod wpływem witaminy C cera zyska dużo lepszy koloryt. Stanie się żywa i promienna. Z czasem różne niedoskonałości zaczną z jej znikać. Witamina C to związek, który idealnie radzi sobie z przebarwieniami wywołanymi przez częste opalanie się, korzystanie z solarium czy chociażby trądzik. Aby pokonać te defekty z pomocą serum, należy go używać regularnie przynajmniej przez miesiąc. Po tym czasie powinno dojść już do wyraźnej redukcji przebarwień.

A jak prawidłowo zastosować serum z witaminą C? Zanim się po nie sięgnie, skórę twarzy na pewno należy dokładnie oczyścić, stosując do tego celu lekki płyn micelarny, a następnie klasyczny żel do mycia. Zaraz potem można spryskać ją tonikiem lub dowolnym hydrolatem, a następnie od razu rozsmarować na niej niewielką ilość serum. Gdy serum zdąży się już wchłonąć, można użyć kremu. Te dwa kosmetyki mogą być stosowane jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.