Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?
Data publikacji 17 kwietnia 2021
Cera naczynkowa charakteryzuje się tym, że mocno uwidocznione są na jej powierzchni rozszerzone naczynka, czyli naczynia krwionośne. Potocznie nazywa się je pajączkami. Często tym defektom towarzyszy jeszcze rozległy i niedający się zamaskować rumień, który może obejmować dosłownie całą powierzchnię skóry albo sporą część jej powierzchni. Jakie kosmetyki do pielęgnacji twarzy zadziałałyby zatem korzystnie właśnie na ten typ cery? Czego szukać w sklepach i po co sięgać oraz jak z tego korzystać, by poprawić swój wygląd? Każdej osobie, która zmaga się z rumieniem i widocznymi pajączkami, na pewno przyda się porządny krem do cery naczynkowej. Nie jest to jednak jedyny niezbędny kosmetyk pielęgnacyjny. O cerę naczynkową, podobnie jak i o każdą inną skórę, trzeba też dbać przy pomocy płynów oczyszczających, toników czy serów.
Z cerą naczyniową przeważnie zmagają się osoby starsze
Nawet jeśli w młodości ich skóra nie była zbyt problematyczna i miała normalny stan oraz wygląd, nie znaczy to jeszcze, że tak będzie do końca życia. Skóra potrafi zmienić się w ekspresowym czasie dosłownie o sto osiemdziesiąt stopni. Nagle z normalnej staje się cerą naczynkową – ten proces zachodzi przeważnie u osób w wieku od czterdziestu do pięćdziesięciu lat. Skóra naczynkowa przeważnie jest zarazem skórą cienką i suchą. Jeżeli nieodpowiednio się ją pielęgnuję, często też dochodzi do wystąpienia na niej grudek, krostek i licznych innych niedoskonałości. Taki objaw wymaga już zwykle specjalistycznego leczenia dermatologicznego. Drogeryjne kosmetyki do twarzy potrafią być oczywiście skuteczne, ale nigdy nie zadziałają niestety aż tak dobrze jak środki farmakologiczne, które sprzedawane są w aptekach i wydawane wyłącznie za okazaniem recepty.
Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?
Cerę naczyniową trzeba ochraniać, zwłaszcza przed bardzo niskimi i bardzo wysokimi temperaturami. Mróz czy gorąc na pewno będą jej mocno szkodzić. Ochronny krem do cery naczynkowej powinien być zatem stosowany w tym przypadku przez cały rok, choć najważniejszy stanie się w okresie typowo jesienno-zimowym. Skóry naczynkowej nie wolno bowiem przegrzewać, ani też nadmiernie wygładzać. Nie powinno się jej również opalać, więc bardzo ważne jest to, by używać na niej filtrów zabezpieczających cerę przed promieniowaniem UV. Kosmetyki do twarzy naczynkowej powinny natomiast składać się z substancji zdolnych do wzmacniania naczyń krwionośnych. Będą to przede wszystkim bioflawonoidy, czyli naturalne antyoksydanty – całkowicie bezpieczne i dobre dla skóry.