spadental.pl

spadental- uroda, zdrowie

cera mieszana kosmetyki
Uroda

Jak dobrać kosmetyki do cery mieszanej?

Skóra mieszana na ogół łączy w sobie podstawowe cechy cery tłustej oraz cery suchej. Jest więc dość problematyczna. Potrafi być miejscami wyraźnie przesuszona i nawet podrażniona, podczas gdy w innych strefach nadmiernie się przetłuszcza i produkuje wzmożone ilości łoju. Nie da się jej jednoznacznie określić. A to sprawia, że też trudno się ją pielęgnuje na co dzień. Cera mieszana kosmetyki – jakie powinny one być, by rzeczywiście poradziły sobie z tak zróżnicowanymi problemami tej skóry?

Jak ogólnie dbać o cerę mieszaną na co dzień?

W przypadku pielęgnacji tego typu skóry, podobnie jak i przy pielęgnacji skóry tłustej, należy dążyć do ograniczenia albo nawet zahamowania aktywności wszystkich gruczołów łojowych. Nie wolno dopuścić do tego, by bez przerwy produkowały one łój w dużych ilościach. To on w końcu osadza się później na powierzchni twarzy i wyraźnie ją przetłuszcza. Chcąc jednak spowolnić pracę gruczołów łojowych, nie wolno doprowadzić do tego, by cera nadmiernie się przesuszyła czy podrażniła. A niestety typowe kosmetyki kierowane do skóry tłustej zazwyczaj działają właśnie dwojako. Z jednej strony radzą sobie z nadmiernym przetłuszczaniem się buzi, z drugiej jednak likwidują naturalną barierę ochronną skóry, co przyczynia się do jej przesuszania. Pielęgnacja cery mieszanej nie powinna być zatem aż tak drastyczna i agresywna. Należy właśnie dążyć do tego, by uwzględniać w niej produkty o skutecznym, aczkolwiek delikatnym działaniu.

Całe szczęście teraz nawet takie produkty można na rynku spokojnie znaleźć

Cera mieszana kosmetyki to specjalistyczne wyroby, które dedykuje się właśnie tej odmianie skóry. Śmiało można więc po nie sięgać. Na cerze mieszanej od czasu do czasu można też użyć kosmetyków kierowanych do innych typów skóry. Akurat w przypadku produktów oczyszczających zawsze warto stawiać na te dedykowane cerom suchym, wrażliwym i alergicznym. Są one najdelikatniejsze. Potrafią oczyszczać skórę, ale robią to w taki sposób, by nie pozbawić jej naturalnej warstwy ochronnej. W pielęgnacji należy też uwzględnić lekkie toniki, stworzone na bazie kwasy glikolowego albo kwasu salicylowego. A co z kremem? Ten powinien mieć właściwości regenerujące i nawilżające. Mocniejszych i bardziej tłustych produktów można używać na noc.

Sporym problemem wszystkich posiadaczek mieszanej jest jednak to, że na takiej skórze makijaż raczej nie jest w stanie utrzymać się w nienaruszonym stanie przez dłuższy czas. Z tego względu warto go odświeżać przy pomocy specjalnych bibułek matujących. Znakomicie pochłaniają one nadmiar sebum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *