Naturalne sposoby na cellulit
Data publikacji 9 kwietnia 2021
W trakcie odchudzania należy dość mocno skoncentrować się nie tylko na traceniu zbędnych kilogramów, ale także i na pielęgnacji skóry. Wskutek gubienia tkanki tłuszczowej będzie ona tracić swoją jędrność. Zbyt gwałtowna redukcja wagi może doprowadzić nawet do wystąpienia na niej cellulitu. Jak się przed nim uchronić? Istnieje na to wiele sposobów – jedne są lepsze, inne gorsze. Szczotkowanie na sucho efekty pokazują, że rzeczywiście warto masować ciało specjalną szczotką, jeżeli chce się pokonać występującą już na nim pomarańczową skórę. Podobny rezultat zapewniają także różnego rodzaju peelingi, a zwłaszcza te cukrowe.
Jak więc zastosować te dwie metody, by raz na zawsze wygrać walkę z cellulitem?
Wbrew powszechnym przekonaniom cukier może więc pomóc w pozbyciu się pomarańczowej skórki, choć oczywiście nie należy w tym celu stosować go od wewnątrz, a wyłącznie od zewnątrz. Warto szukać po prostu zawierających go kosmetyków. Zazwyczaj są to dobre dla ciała produkty o bardzo prostych i naturalnych składach, które zawierają nieraz wyłącznie sam cukier, czasem są uzupełnione kilkoma dodatkami (np. naturalnymi aromatami bądź barwnikami). Można ich bezpiecznie i śmiało używać nawet na skórze delikatnej i wrażliwej. Natura nigdy nie zaszkodzi ciału. To właśnie jej właściwości można skutecznie wykorzystać do walki z cellulitem. A co niektóre kosmetyki antycellulitowe można też wykonać samodzielnie. Z przygotowaniem cukrowego peelingu nikt nie powinien mieć żadnych problemów. Aby wykonać sobie taki kosmetyk, wystarczy zmieszać cukier brązowy z oliwą z oliwek.
Klasyczne peelingi zastąpi też szczotka do masażu
Szczotkowanie na sucho efekty są naprawdę porażające dobre. Ważne jest jednak to, aby przy tym zabiegu używać wyłącznie sprawdzonych i polecanych szczotek, wykonanych z włosia naturalnego, a nie tego syntetycznego. Masaż przy pomocy szczotki należy przeprowadzać codziennie przed kąpielą. Najlepiej wykonać go na sucho, bo dzięki temu zadziała on znacznie mocniej niż w przypadku przeprowadzenia go na wilgotnej już skórze. Początkowo taki masaż może trwać zaledwie jedną czy dwie minuty. Dość intensywnie oddziałuje on na skórę, tak więc trzeba ją do niego przyzwyczaić. Z czasem należy jednak wydłużać czas trwania zabiegu. Ostatecznie na takie szczotkowanie najlepiej przeznaczać całe dziesięć minut. Osoby, które regularnie szczotkują swoją skórę, zazwyczaj są w stanie całkowicie zrezygnować z używania jakichkolwiek drogeryjnych peelingów. Chwalą się bowiem idealnie gładkim ciałem bez cellulitu i bez rozstępów.